Projekt „Ochrona bioróżnorodności wraz z elementami edukacji ekologicznej w rejonie Parku Podzamcze i Jeziora Długiego w Olsztynie”

Znakomite położenie oraz bogate doświadczenie w realizacji programów ekologicznych przyczyniły się do realizacji unikatowego na skalę miasta, a może nawet województwa projektu edukacji ekologicznej pn.: „Ochrona bioróżnorodności wraz z elementami edukacji ekologicznej w rejonie Parku Podzamcze i Jeziora Długiego w Olsztynie”, którego wartość wynosi niemal 2,4 mln złotych, z czego 85% środków dofinansowanych jest z Regionalnego Programu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

W ramach realizacji projektu powstała ścieżka edukacyjna „Ekospacer przedszkolaka” łącząca Przedszkole Miejskie nr 2 z Przedszkolem Miejskim nr 4 w Olsztynie.  Długość trasy to około 2,6 km. Początkowo trasa biegnie wzdłuż zachodniego brzegu Jeziora Długiego. Po przekroczeniu mostu oddala się w stronę Rezerwatu Mszar, który zlokalizowany jest w Lesie Miejskim, gdzie zaprojektowano punkt obserwacyjny. Następnie wraca na wschodni brzeg jeziora i ciągnie się aż do ul. Artyleryjskiej, którą przecina i kieruje się w stronę Parku Podzamcze. Punktem końcowym jest Przedszkole Miejskie nr 4.

https://ekospacer.olsztyn