Wolontariat

Wolontariat 2021/2022

W nowym roku szkolnym mamy wolontariusza Petera z Niemiec.Stowarzyszenie Borussia współpracuje z naszym przedszkolem już od wielu lat, każdego roku gościmy dzięki naszej współpracy nowego wolontariusza.

Realizacja projektu  dla Przedszkola Miejskiego nr.4 w Olsztynie ,,POZNAJ ŚWIAT ZMYSŁAMI”

Wolontariusze PZU w dążeniu do wspólnego celu! 

POZNAJ ŚWIAT ZMYSŁAMI

 

 

 

 

 

 

 

 


rok szkolny 2020/2021

We wrześniu 2020 nasze przedszkole odwiedziła Liza – obywatelka Niemiec. Wspólnie z dziećmi poznajemy nasze kultury, zwyczaje oraz tradycje. Liza bardzo aktywnie uczestniczy we wszystkich okazjonalnych formach edukacyjnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Informujemy Państwa, iż otrzymaliśmy akredytację Wolontariatu Europejskiego potwierdzoną certyfikatem 🙂

 

 


Wolontariat Europejski (EVS) to współpraca organizacji i wolontariuszy z różnych krajów, aby uczyć się od siebie nawzajem poprzez wymianę doświadczeń i razem zrobić coś pożytecznego na rzecz społeczności lokalnej. Wolontariat Europejski (EVS) umożliwia młodzieży poznawanie innych kultur, zdobywanie nowego doświadczenia oraz przeżycie niesamowitej przygody. Projekty wolontariatu międzynarodowego są również formą edukacji zarówno dla samych uczestników, jak i społeczności, w których działają.

KRÓTKA HISTORIA WOLONTARIATU

12 listopada 2012 r dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w Pochodzie z Lampionami. Przedszkolaki wspólnie z wolontariuszami przygotowały lampiony, jak również upiekły rogaliki. W pochodzie uczestniczyła wolontariuszka Christiane z Niemiec.

28 maja 2013 społeczność naszego przedszkola odbyła autokarową wycieczkę do Skansenu w Olsztynku. Towarzyszyła nam niezastąpiona wolontariuszka Christiane.


Odwiedziła nas również Ewa wolontariuszka z Austrii. Dzieci miały okazję poznać potrawy i kulturę austriacką. Ewa zajmowała się sztuką cyrkową. W ramach wolontariatu zachęcała dzieci do zabaw z wykorzystaniem cyrkowych sztuczek. Dzieci były zachwycone!


Z Niemiec odwiedziła nas Frauke. Dzieci miały okazję zaznajomić się z językiem niemieckim i poznać obyczaje i kulturę Niemiec.


Naszą małą społeczność odwiedziła Chiara obywatelka Włoch. Chiara bardzo aktywnie uczestniczyła w zajęciach  i zabawach.  Przedstawiła dzieciom różne tradycje i obyczaje swojego kraju. Włoszka zorganizowała Olimpiadę Sportową. Była również obecna na Dniu Dziecka. Chiara chętnie nas odwiedzała. Dzieci bardzo jej wyczekiwały, uściskom i zabawie nie było końca.


Wolontariuszka z Niemiec gościem w naszym przedszkolu.


Wolontariuszka z Ukrainy. Mirka przyjechała do nas w grudniu 2017  z Kijowa  jest studentką psychologii. Wspólnie poznajemy się i nasze kultury, zwyczaje i tradycje.

ZAJĘCIA Z WOLONTARIUSZKĄ MIRKĄ 14.02.2018-  JAK SIĘ OBCHODZI WALENTYNKI  W INNYCH KRAJACH?

 

Pożegnanie naszej wolontariuszki Mirki z Ukrainy.Tak szybko minął wspólny czas.


Wizyta studentów z Białorusi, Rosji, Ukrainy i Mołdawi